Jak uczyć to tylko przez zabawę! Jest ona motywującą formą, dzięki której maluch z ciekawością wkroczy w fascynujący świat nauki. Zabawa ma wiele funkcji, poza dostarczeniem dziecku rozrywki, pozwala mu poznawać i testować rzeczywistość, swoje reakcje i emocje. Wpływa też na rozwój języka i kształtuje relacje społeczne.

Kto lubi eksperymentować, tworzyć, szukać i świetnie się przy tym bawić, ręka do góry! Nadstawcie uszu, bo mamy dla Was coś absolutnie wyjątkowego: firma Liscani przygotowała serię produktów przeznaczoną dla dzieci od 5 roku życia, które wyjaśnią im prawa fizyki, chemii, botaniki, anatomii, optyki i mechaniki czy przedstawią historię perfum lub świata prehistorycznego. Seria jest przygotowana tak, aby uczyć i bawić młodych użytkowników. Wszystkie elementy są wykonane z dużą starannością, a w opakowaniu, oprócz akcesoriów do zabawy, dzieci znajdą bogato ilustrowane przewodniki.

Wśród produktów Małego Geniusza możemy wyróżnić:

 

Laboratorium Perfum i Esencji – dzięki temu wspaniałemu zestawowi możesz naprawdę zamienić swój dom w Maison de Parfum, łącząc aromaty i tworząc wyjątkowe zapachy. W opakowaniu znajdziesz cały niezbędnik: aromat truskawkowy, różany i czekoladowy, neutralny rozpuszczalnik, flakoniki i kroplomierz. Dodatkowo w zestawie znajduje się szkatułka do przetrzymywania przyborów oraz zestaw do przygotowywania przepięknych opakowań, które możesz podarować swoim przyjaciołom! Ilustrowany podręcznik o perfumach wyjaśni krok po kroku, jak samodzielnie zrobić perfumy, a także przybliży historię perfum od czasów starożytnych po czasy obecne.

 

 

20 Eksperymentów z Wodą i Lodem – Laboratorium do odkrywania tajemnic nauki. 20 łatwych, zabawnych i bezpiecznych eksperymentów z wodą i lodem. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do zabawy, m.in. przyrządy do eksperymentów, obszerną ilustrowaną instrukcję i prawdziwy dziennik, w którym dziecko opisze swoje pierwsze doświadczenia naukowe.

 

 

 

 

 

Na uwagę zasługuje również seria quizów, dzięki którym w przyjemnej rywalizacji dzieci zgłębią tajniki matematyki, odkryją świat dinozaurów, nauczą się nowych słówek z języka angielskiego. Wyjątkową pozycją jest Wielka Gra Polska – progresywny quiz fotograficzny przygotowany w oparciu o program nauczania w szkole podstawowej. Gra ma ciekawą formułę – quiz ze zdjęciami połączony z rywalizacją między graczami na planszy. Pytania podzielone są na 4 kategorie: historia i współczesność, geografia, flora i fauna. Są ułożone przez dyplomowane nauczycielki nauczania początkowego i dostosowane do polskiej podstawy programowej.

Odkrywanie uroków świata nauki poprzez świetną zabawę to nasza propozycja na długie zimowe wieczory tego roku!