Przed dzieciakami ostatnie dni wakacji i letniego szaleństwa. Już za parę dni odkurzą tornistry i podręczniki, by przygotować się do kolejnego roku szkolnego pełnego przygód i niespodzianek. Po dwóch miesiącach beztroskiego lenistwa powrót do obowiązków szkolnych może być trudny. Przedstawiamy kilka prostych porad, jak pomóc małym uczniom się do niego przygotować.

Idziemy na zakupy

Zróbcie listę rzeczy, które trzeba kupić, by spokojnie rozpocząć nowy rok szkolny. Konieczne będą podręczniki, zeszyty i przybory. Być może przyda się też nowy plecak. Zróbcie również przegląd szafy: to zaskakujące jak dzieciaki rosną w trakcie wakacji! Sprawdźcie, czy strój galowy na rozpoczęcie roku i szkolny mundurek wciąż pasują! Szkolna wyprawka to spory wydatek, dlatego warto go wcześniej rozplanować.

Oswajamy poranki

Już pod koniec wakacji, każdego dnia budźcie swoje pociechy trochę wcześniej, by przyzwyczaić je do porannego wstawiania. Postarajcie się również, by wcześniej chodziły spać – dzięki temu będą wypoczęte i gotowe do działania. Mądrzy rodzice wiedzą, że udany poranek to udany cały dzień!

Dobra organizacja kluczem do sukcesu

By uniknąć chaosu o poranku wszystkie potrzebne rzeczy przygotujcie dzień wcześniej: ubranie do szkoły, tornister, przybory szkolne czy drugie śniadanie. Te proste czynności pozwolą Wam zaoszczędzić wiele czasu i nerwów… a wiemy, że o zdenerwowanie w porannym pośpiechu nietrudno! Ważny jest również regularny rytm dnia: ustalcie stałe pory posiłków, wyznaczcie czas na zabawę, naukę i odpoczynek. Taka rutyna pozwala dziecku odnaleźć się w natłoku codziennych obowiązków i poradzić sobie z nimi bez zbędnego stresu.

Wskazówka dla rodziców pierwszoklasisty

Gdy dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy, całej rodzinie towarzyszą wielkie emocje: podekscytowanie, ciekawość, ale i strach i szereg obaw. To trudny okres dla świeżo upieczonego ucznia – maluch nie wie, czego może się spodziewać. Dlatego zadaniem rodziców jest przedstawienie szkoły w pozytywnym świetle. Pod żadnym pozorem nie straszcie dziecka złymi ocenami i natłokiem obowiązków! Opowiadajcie o szkole jak o wielkiej przygodzie i możliwości poznania wspaniałych przyjaciół.

Łapiemy ostatnie dni beztroskiego szaleństwa

Przed powrotem do szkoły trzeba zaszaleć! Ulubiona restauracja wszystkich dzieciaków, McDonald’s, wie o tym doskonale. W ostatni weekend sierpnia przygotowuje dla Was Igrzyska Rodzinne pełne zabaw, konkursów z nagrodami i innych atrakcji. O dobrą zabawę dbają hostessy – animatorki, które zajmują się malowaniem buziek i skręcaniem wzorów z balonów. Goście otrzymają również pamiątkowe zdjęcia. Znajdźcie najbliższą restaurację biorącą udział w akcji. Łapcie ostatnie chwile wakacji z uśmiechem na ustach!